2024. április 25. Csütörtök, Márk.
 
1 éve állt át Magyarország a digitális televíziózásraForrás: richpoi.com
Utolsó módosítás: 2014-11-06 13:01:27
Kevesebb mint egy évvel ezután az így felszabadult frekvenciasávot a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság már hasznosította. Százötvenezer rászoruló háztartás állami segítséget kapott az átálláshoz.

Ez hangzott el a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM), a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), valamint az Antenna Hungária Zrt. keddi budapesti sajtótájékoztatóján.

Az NFM infokommunikációért felelõs helyettes államtitkára kiemelte: az, hogy Magyarországon a digitális átállás folyamatát európai viszonylatban is kiemelkedõ színvonalon sikerül végigvinni, jelentõs eredmény. Solymár Károly Balázs hozzátette: ez az eredmény az NFM, az NMHH és az Antenna Hungária jó összjátékának köszönhetõ. A digitális átállással kapcsolatos feladatokat az NMHH az e célra létrehozott Országos Digitális Átállási Projekt  keretében végezte el.

A helyettes államtitkár kitért rá: az átállásnak köszönhetõen az emberek az országban jobb minõségû televíziós adást, több ingyenesen fogható csatornát és számos új szolgáltatást vehetnek igénybe. Ez pedig megnyitotta az utat a lakosság számára a tudatosabb, tartalmasabb és élvezetesebb média fogyasztása elõtt - mondta. Aláhúzta: az internet térnyerése mellett is változatlanul a televízió jelenti a magyar háztartásoknak az egyik legnépszerûbb csatornát a tájékozódásra, a kulturális értékekhez való hozzáférésre, valamint a szórakozásra. Kijelentette: az információhoz való jog alapjog, amelynek gyakorlására ma is az egyik legfontosabb eszköze a televízió.

Kifejtette, ezért különösen fontos, hogy az átállási folyamatban az NMHH és az Antenna Hungária munkatársai senkit sem hagytak hátra. A szakemberek ugyanis a rászorulók számára is beszerelték a vételhez szükséges technikai eszközöket. Emellett a digitális televíziózás sok új lehetõséget is hozott az embereknek, például a kibõvülõ ingyenes tartalom, vagy a HD képminõség, illetve az okos televíziózás, vagy a hordozható eszközökön való tévézés lehetõsége - mondta Solymár Károly Balázs. Emlékeztetett: a szakemberek a digitális átálláskor áthangolták a frekvenciákat annak érdekében, hogy a frekvenciakészlet egy részét az állam értékesíthesse. Ez mindenkinek elõnyös tranzakció volt, mivel az állami költségvetés 130 milliárd forintos bevételhez jutott a felszabaduló frekvenciák eladásából, míg a lakosság a jövõben még gyorsabb internet szolgáltatást kaphat. Így Magyarország megerõsítheti helyzetét ezen a digitális területen is - tette hozzá.

Aranyosné Börcs Janka, az NMHH fõigazgatója egyebek mellett arról beszélt, hogy míg a múlt év elején még Magyarországon több mint 600 ezren televízióztak analóg módon, addig az év végére az országban elérhetõvé váltak mindenki számára a digitális televíziózás nyújtotta elõnyök. Fontos célkitûzés volt egyebek mellett a teljes magyar lakosság felkészítése a digitális átállásra, a szociálisan rászorulók támogatása, valamint az átállás gördülékeny lebonyolítása. Ezeket a célokat sikerült megvalósítani - fejtette ki.

Kápolnai András, az Antenna Hungária Zrt. vezérigazgatója szerint Magyarországon a digitális televíziózásra való átállás egy sikersztori, mivel egy európai felmérés szerint is Magyarország hajtotta vére a legsikeresebb átállást ezen a területen. Így ma már a háztartásokban a korábbi három csatorna helyett nyolcat nézhetnek kiváló minõségben. Elmondta, a digitális átállás során az Antenna Hungária 25 milliárd forintos beruházást hajtott végre. Ennek egyik része a technikai infrastruktúra megteremtése volt, a másik pedig a Mindig TV és a Mindig TV Extra piaci ismertté tétele. Az Antenna Hungária vezérigazgatója közölte: a cég továbbfejleszti az ingyenesen fogható televíziós adásokhoz kapcsolódó szolgáltatásokat, így a mobil eszközökön is nézhetõk lesz a tv-adások.

Az NMHH fõigazgatója az MTI-nek elmondta: az NMHH 8 milliárd forintot fordított a digitális átállás finanszírozására. Ebben az összegben benne van a 150 ezer rászorulónak a támogatása - ez mintegy 4 milliárd forint volt -, valamint a szóban forgó összegbõl fedezték a digitális átállás lebonyolítását.

A Nemzetközi Projektmenedzsment Naphoz kapcsolódóan november 4-én immár tizennegyedik alkalommal adták át Budapesten a Magyar Tudományos Akadémián (MTA) - a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla által meghirdetett - az Év Projektmenedzsere Díjat az év legjobb csúcsirányítójának. Az idei elismerést a közszférából elsõként Kovács Endre, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) projekt koordinációs fõosztályvezetõje vehette át az Országos Digitális Átallás Projektben nyújtott kiváló munkájáért.

Az országos digitális átállási projekt sikere bizonyította, hogy ez a szervezeti forma képes egy igen jelentõs nagyságrendû, komplex, sok szakértõ és szervezet harmonikus együttmûködését igénylõ munka elvégzését biztosítani - közölte az NMHH.

Hozzászólások
Még nem érkezett hozzászólás ehhez a témához.
Hasonló hírek 
Kedvenc hírek
Ön még nem rakott semmit a kedvencek közé!