2024. március 29. Péntek, Auguszta.

Sebastian Vettel nyerte az Abu-Dzabi GP-tForrás: Index
Utolsó módosítás: 2009-11-02 19:00:12
Címkék: Sport, F1, Abu-Dzabi
A Red Bullnak nem maradt ellenfele Hamilton kiesésével, Webber 2. lett. Szenzációs utolsó körrel ért véget a szezon, de Button maradt 3.

A szezon utolsó versenyén a Red Bull kettõs gyõzelmet szerzett, a második Mark Webbert az izgalmas utolsó körben majdnem megfogta Jenson Button. A favorit Lewis Hamilton fékhiba miatt kiesett.

Sebastian Vettel simán nyert az elsõ abu-dzabi versenyen, miután Hamilton fékhiba után kiállt, senki nem tudta megszorítani. A napnyugtakor kezdõdõ, sötétben végzõdõ idényzáró így csak az utolsó körben lett izgalmas, amikor Jenson Button befogta Mark Webbert, és támadta a második helyért.

A világbajnok sokkal gyorsabb volt, de az ausztrál ügyesen kivédekezte az elõzési helyzeteket, és megtartotta pozícióját. Több kanyaron át egymás mellett mentek, a szezon egyik legjobb csatája volt.

Barrichello negyedik hellyel zárt, Nick Heidfeld ötödikkel búcsúztatta az F1-bõl kivonuló BMW-t. A hatodik a második futamára beugró toyotás, Kamui Kobayasi lett, aki remekül ment, volt harmadik is, egykiállásos taktikájából kihozta a maximumot. Simán megverte csapattársát, Jarno Trullit, aki mögött nyolcadikként Sebastien Buemi végzett.

Az évadnak vége, Button már két hete megnyerte, Vettel idei negyedik gyõzelmével megerõsítette második helyét Rubens Barrichello elõtt. A csapatok között a Brawn nyert a Red Bull elõtt, a McLaren megszerezte a harmadik helyet.

A 2010-es idény márciusban, Bahreinben kezdõdik.

Az Abu-Dzabi Nagydíj körrõl körre

A Közel-Keleten már öt óra van, a nap lemenõben. Szürkül, a pilóták a rajthelyükön.

14.00: Elindultak az utók a felvezetõ körre. Jön az utolsó futam.

Rajt: Hamilton nagyon eljött, Vettel, Webber mögötte, sima volt az indulás.

1. kör: Button megelõzte Barrichellót, aki Webberrel akadt össze a rajtnál. 4-5. a két Brawn.

2.: Webbert támadja az új világbajnok.

3.: Az elsõ négy majdnem teljesen együtt van, egyelõre nem látszik Hamilton idõmérõfölénye.

4.: A mclarenes sorra futja a leggyorsabb köröket, lassan, de elkezdett távolodni Vetteltõl. A német otthagyta Webbert, akit Button üldöz.

5.: Barrichello szárnyáról elég nagy darab hiányzik, de így is csak hamilton gyorsabb nála.

Sebastian Vettelé az abu-dzabi futam

6.: Hamilton szûk két másodperccel Vettel elõtt, Webber, Button, Barrichello, Kubica, Trulli, Heidfeld az elsõ nyolc.

7.: Webberé a leggyorsabb kör, Hamilton nem igazán tudja otthagyni õket.

8.: Vettel 1,3 tizedre feljött az angolra,éskésõbb fog kiállni tankolni.

11.: Hamilton leszaladt a pályáról, Vettel a sarkában van.

13.: Az elsõ hárombólbárki nyerhet, a negyedik Button sikere nem valószínû. A Red Bullnál talán maximális fordulatra tették a Renault-motorokat, mindkét pilótájuk az utolsó motorját használja.

16.: Barrichello és Kubica jött tankolni elsõként.

17. Hamilton is jött, Button szintén. A világbajnok épp Kobajasi elé jött vissza, a második versenyén futó japán nagyon ügyesen meg is elõzte.

18.: Webber tankolt, Hamilton mögé jött vissza. A McLarennek gondja lehet az egyik hátsó fékkel.

19.: Vettel is benzint kapott, simán visszajött Hamilton elé. Bõ két másodperccel vezet. Alguersuari a német helyére állt be tankolni véletlenül, eltévesztette a csapatát. Gyorsan továbbintette a Red Bull a testvércsapat Toro Rosso pilótáját, rögtön utána jött Vettel.

20.: Hamilton a boxba állt, és feladta a futamot. Technikai gond, a féket vizsgálják.

22.: Vettel, Webber, Kobajasi a sorrend, a japán szenzációs a Toyotával.

26.: Vettel 8 másodperccel Webber, 12-vel Kobajasi elõtt, a japán nagyon jön, és csak egyszer fog tankolni. Nagyon nagy versenye van, ilyen jól Toyotával még nem ment senki, és mindössze másodszor indul F1-futamon.

28.: Kobajasi nagyon jó pozícióba kerülhet, ha a lágy abroncsok bírják majd a hajrát.

29.: Raikkönen jött ki egyetlen tankolására.

30.: Kobajasit megtankolták, simán visszajött a versenybe.

31.: A japán könnyen megverheti a Brawnokat, meglehet neki a 3. hely.

32.: Vettel 10 másodperccel Webber elõtt, övék a verseny.

33.: Button a harmadik helyen. Barrichello, Heidfeld, Trulli, Kubica, Rosberg az elsõ nyolc. Kobajasi 10., kicsit gyorsulnia kellene a dobogóhoz.

40.: Webber második tankolásán járt.

41.: Barrichello és Heidfeld is tankolt.

42.: Vettel, Button kapott benzint, a német simán az élen Webber elõtt, Button harmadik.

43.: Barrichello, Heidfeld, Kobajasi, Trulli, Buemi a 4-8. helyen. Több tankolás nem lesz az élmezõnyben.

45.: Kicsit beállt a mezõny, 10 kör a végéig.

48.: Webbert beérte Button, 3 kör alatt 3 másodpercet hozott rajta.

53.: Webber gumija elkopott, Button már kerülgeti.

55.: Vettel megnyerte az elsõ Abu-Dzabi GP-t, Webber és Button szenzációs utolsó kört futott, de az angol végül nem tudta megelõzni az ausztrált, harmadik lett.