2024. április 19. Péntek, Emma.
 
Amik miatt bajba kerülhetünk külföldönForrás: haon.hu
Utolsó módosítás: 2015-03-12 20:10:45
Egyes országokban tilos galambokat etetni, rágózni, vagy magassarkút hordani.

Külföldre utazás elõtt a látnivalókon túl, érdemes az adott országban hatályos jogszabályokról is tájékozódni, ellenkezõ esetben kellemetlen meglepetések érhetik a turistát! Az ugyvedipraxis.hu összeszedte a legbizarrabb jogszabályok.
Szingapúrban nem szabad rágózni

Ha Szingapúrba utazunk, semmiképp ne vigyünk magunkkal rágógumit, ugyanis ebben a városban már több mint két évtizede betiltották az utcán való rágózást, hogy megóvják a város utcáinak tisztaságát. Bár a büntetés csak némi pénzbírság, azért nem árt tiszteletben tartani a város elveit.
Tilos meghalni Sarpourenxben, betelt a temetõ

Egy mindössze 260 lakost számláló délnyugat-franciaországi kis faluban a polgármester Gerard Lalanne megtiltotta a lakosoknak, hogy meghaljanak, mert a túlzsúfolt temetõ betelt, és nincs hová eltemetni õket, írja a Reuters. 2008-ban rendeletet is kiadott, melyben hivatalosan is megtiltotta, hogy a faluban meghaljon olyan lakos, akinek nincsen elõre lefoglalt parcellája a temetõben. A rendelet be nem tartása állítólag súlyos büntetést von maga után.
Velencében illegális a galambok etetése

A gyönyörû lagúnás városban szintén különleges rendelet van érvényben. Míg régebben nagy hagyomány volt a turisták körében a Szent Márk teret ellepõ galambok etetése, mára már törvény tiltja ezt a cselekedet.
Illusztráció: Getty Images ©

Aki megszegi ezt a jogszabályt, akár 700 dollár pénzbírságot is kaphat.
Buenos Aires a tollágyak ellen lépett fel

Az argentin kormány a tollágyakkal kapcsolatosan hozott furcsa és meghökkentõ jogszabályt. A tollágyakat betiltó döntést a törvényhozók azzal indokolták, hogy „azok túl kényelmesek, és az ilyen kényeztetés serkenti és ösztönzi a buja érzéseket”, írja az Argentina Independent.
Bhutánban tilos a dohányzás

Ez a kis himalájai ország talán a világ egyik legszigorúbb rendeletét hozta, ugyanis az egész ország területén betiltották a dohányzást. Ha valaki dohányos, akkor bizony törölnie kell az úti céljai közül ezt az országot, ugyanis se bevinni, se vásárolni nem szabad dohányárut. Aki Bhutánban nyilvános helyen rágyújt, azt pénzbírsággal büntetik, a dohány árusításáért pedig szabadságvesztés is járhat.
Nem fogyhat ki a benzin az autópályán Németországban

Németországban ügyeljünk arra, hogy elegendõ üzemagyag legyen az autóban, mielõtt autópályára hajtunk, ugyanis nagy bajba kerülhetünk, ha kifogy a tank. Németországban ugyanis jogellenes bárkit, bármilyen okból megállítani az autópályán. Egyetlen kivétel lehetséges, ha vészhelyzet van, az üres tank azonban nem minõsül vészhelyzetnek.
Görögországban tilos a magassarkú cipõ

Ha egy ókori görög helyszínen tûsarkúban jelenünk meg, akkor ne csodálkozzunk, ha a túrát mezítláb kell folytatnunk.
Illusztráció: Getty Images ©

A görög kormány ugyanis rendelettel védi az ókori mûemlékeket, melyeken sérülést okozhatnak a magas sarkú cipõk.
Tilos enni a Ramadán ideje alatt Dubaiban

Ha az Egyesült Arab Emírségekbe szeretnénk utazni, akkor körültekintõen válasszuk ki az idõpontot, ugyanis a Ramadán ideje alatt sem enni, sem inni nem szabad nyilvános helyen.

A helyi szokásokat a turistáknak is tiszteletben kell tartaniuk, azok az utazók, akik úgy döntenek, hogy megszegik ezt a szabályt, elõször csak nyilvánosan figyelmeztetik õket, majd ha ezt a bûncselekményt többszöri felszólításra sem hagyják abba, akkor akár börtönbe is kerülhetnek a szabálysértés miatt.

Hozzászólások
Még nem érkezett hozzászólás ehhez a témához.
Hasonló hírek 
Kedvenc hírek
Ön még nem rakott semmit a kedvencek közé!