2024. április 25. Csütörtök, Márk.

Mozgalmasra sikeredett az Ausztrál Nagydíj idõmérõ edzéseForrás: Haon
Utolsó módosítás: 2010-03-27 10:08:04
Az elmúlt években megszokotthoz képest, meglehetõsen mozgalmasra sikeredett az Ausztrál Nagydíj idõmérõ edzésének elsõ szakasza. Mi lett rajtsorrend?

Sebastian Vettel az elsõ, míg Mark Webber a második rajkockából vághat majd neki az Ausztrál Nagydíj vasárnapi futamának. A bahreini verseny gyõztese, Fernando Alonso a harmadik leggyorsabb köridõt futotta.
A húsz perces etap elején ugyanis kisebb közlekedési dugó alakult ki a pályán, gyakorlatilag képtelenség volt tiszta kört futni. Errõl a Force India pilótája, Liuzzi tudna mesélni, akinek három kört kellett megtennie ahhoz, hogy egyszer zavartalanul autózhasson végig az aszfaltcsíkon.

A nagycsapatok pilótái is sok idõt töltöttek a pályán a kvalifikáció elsõ szakaszában, egy ideig Alonso és Webber viaskodott az élen, késõbb Vettel is beszállt a csatába, közvetlenül mögöttük a két Mercedes csatázott egymással. A McLaren kettõse pedig a háttérbõl figyelte az eseményeket.

A második etapban a Red Bull Racing megvillantotta valós erejét. Amíg a többi csapat versenyzõi már feltették a lágykeverékû gumikat, addig a Vettel, Webber duó keménykeverékû abroncsokkal körözött a pályán. Nem is rosszul, ugyanis a német és az ausztrál kettõsnél nem volt gyorsabb pilóta a Q2-ben.

A középsõ szakasz meglepetése, hogy a 2008-as világbajnok, Lewis Hamilton nem tudta beverekedni magát a legjobb tízbe. Csapattársa, a címvédõ Jenson Button viszont különösebb erõfeszítés nélkül teljesítette a szintet.

A Q3-ra már a Red Bull is feltette a lágykeverékû papucsokat, és ezzel még tovább gyorsultak Webberék. Az ausztrál pokoli idõt ment, ám még nála is gyorsabb volt Vettel, aki elsõként ment be 1:24 alá, ez pedig elég volt a németnek ahhoz, hogy a szezon második versenyén is a pole pozícióból rajtolhasson.

A német mellõl csapattársa, a hazai közönség elõtt versenyzõ Mark Webber rajtolhat majd. A harmadik rajtkockából a kétszeres világbajnok, a bahreini futam gyõztese, Fernando Alonso indulhat. A hétszeres világbajnok Michael Schumacher a 7., míg csapattársa Nico Rosberg a 6. helyen zárta az idõmérõ edzést.

Sebastian Vettel: - Boldog vagyok, hogy a pole pozícióból rajtolhatok. Azt gondolom, hogy komoly lépést tettünk elõre, már a szabadedzéseken is remekül teljesített az autó, így jól sikerült a felkészülésünk a kvalifikációra, ennek következtében szerepelhettünk ilyen jól. Szerintem az eredmény mindent elmond, éppen ezért nagyon várom már a versenyt, bár az Albert Parkban minden megtörténhet.

Mark Webber: - Nem vagyok elégedett, mert az elsõ rajtkockából szerettem volna rajtolni, ettõl függetlenül a második hely nagyon jó eredmény. A csapat remek munkát végzett, sokkal gyorsabbak voltunk, mint Bahreinben. Összességében nézve nem lehet hiányérzetem, közel vagyok Sebastianhoz, meglátjuk, mi lesz a futamon.

Fernando Alonso: - Az idõmérõn elért harmadik hely nagyon jó eredmény a számunka. Tudtuk, hogy nehéz lesz megverni a Red Bullokat, így igazából arra koncentráltunk, hogy kihozzuk az autóból a maximumot. Hosszú verseny lesz, reméljük, hogy Bahreinhez hasonlóan most is sikerül majd dobogós helyen végeznünk.

Az Ausztrál Nagydíj idõmérõ edzése március 27-én, szombaton 21 óra 30 perctõl kerül a SportKlub képernyõjére, míg a futam másnap, 18 óra 30 perctõl lesz látható csatornánkon. Ha lemaradna a 2010-es szezon második versenyérõl, vagy csak szeretné újra átélni az izgalmakat, akkor válassza a SportKlubot.