Mozgalmasra sikeredett az Ausztrál Nagydíj idõmérõ edzéseForrás: Haon
Címkék: Sport, Ausztrál Nagydíj, idõmérõ edzés, futam, Sebastian Vettel, Mark Webber
Az elmúlt években megszokotthoz képest, meglehetõsen mozgalmasra sikeredett az Ausztrál Nagydíj idõmérõ edzésének elsõ szakasza. Mi lett rajtsorrend?

Sebastian Vettel az elsõ, míg Mark Webber a második rajkockából vághat majd neki az Ausztrál Nagydíj vasárnapi futamának. A bahreini verseny gyõztese, Fernando Alonso a harmadik leggyorsabb köridõt futotta.
A húsz perces etap elején ugyanis kisebb közlekedési dugó alakult ki a pályán, gyakorlatilag képtelenség volt tiszta kört futni. Errõl a Force India pilótája, Liuzzi tudna mesélni, akinek három kört kellett megtennie ahhoz, hogy egyszer zavartalanul autózhasson végig az aszfaltcsíkon.

A nagycsapatok pilótái is sok idõt töltöttek a pályán a kvalifikáció elsõ szakaszában, egy ideig Alonso és Webber viaskodott az élen, késõbb Vettel is beszállt a csatába, közvetlenül mögöttük a két Mercedes csatázott egymással. A McLaren kettõse pedig a háttérbõl figyelte az eseményeket.

A második etapban a Red Bull Racing megvillantotta valós erejét. Amíg a többi csapat versenyzõi már feltették a lágykeverékû gumikat, addig a Vettel, Webber duó keménykeverékû abroncsokkal körözött a pályán. Nem is rosszul, ugyanis a német és az ausztrál kettõsnél nem volt gyorsabb pilóta a Q2-ben.

A középsõ szakasz meglepetése, hogy a 2008-as világbajnok, Lewis Hamilton nem tudta beverekedni magát a legjobb tízbe. Csapattársa, a címvédõ Jenson Button viszont különösebb erõfeszítés nélkül teljesítette a szintet.

A Q3-ra már a Red Bull is feltette a lágykeverékû papucsokat, és ezzel még tovább gyorsultak Webberék. Az ausztrál pokoli idõt ment, ám még nála is gyorsabb volt Vettel, aki elsõként ment be 1:24 alá, ez pedig elég volt a németnek ahhoz, hogy a szezon második versenyén is a pole pozícióból rajtolhasson.

A német mellõl csapattársa, a hazai közönség elõtt versenyzõ Mark Webber rajtolhat majd. A harmadik rajtkockából a kétszeres világbajnok, a bahreini futam gyõztese, Fernando Alonso indulhat. A hétszeres világbajnok Michael Schumacher a 7., míg csapattársa Nico Rosberg a 6. helyen zárta az idõmérõ edzést.

Sebastian Vettel: - Boldog vagyok, hogy a pole pozícióból rajtolhatok. Azt gondolom, hogy komoly lépést tettünk elõre, már a szabadedzéseken is remekül teljesített az autó, így jól sikerült a felkészülésünk a kvalifikációra, ennek következtében szerepelhettünk ilyen jól. Szerintem az eredmény mindent elmond, éppen ezért nagyon várom már a versenyt, bár az Albert Parkban minden megtörténhet.

Mark Webber: - Nem vagyok elégedett, mert az elsõ rajtkockából szerettem volna rajtolni, ettõl függetlenül a második hely nagyon jó eredmény. A csapat remek munkát végzett, sokkal gyorsabbak voltunk, mint Bahreinben. Összességében nézve nem lehet hiányérzetem, közel vagyok Sebastianhoz, meglátjuk, mi lesz a futamon.

Fernando Alonso: - Az idõmérõn elért harmadik hely nagyon jó eredmény a számunka. Tudtuk, hogy nehéz lesz megverni a Red Bullokat, így igazából arra koncentráltunk, hogy kihozzuk az autóból a maximumot. Hosszú verseny lesz, reméljük, hogy Bahreinhez hasonlóan most is sikerül majd dobogós helyen végeznünk.

Az Ausztrál Nagydíj idõmérõ edzése március 27-én, szombaton 21 óra 30 perctõl kerül a SportKlub képernyõjére, míg a futam másnap, 18 óra 30 perctõl lesz látható csatornánkon. Ha lemaradna a 2010-es szezon második versenyérõl, vagy csak szeretné újra átélni az izgalmakat, akkor válassza a SportKlubot.