2024. március 29. Péntek, Auguszta.
 
Munkanélküliség, mint a legnagyobb gondForrás: haon.hu
Utolsó módosítás: 2014-08-13 13:27:04
Elkészült több mint háromezer település esélyegyenlõségi programja.

Elkészült Magyarország több mint háromezer településének helyi esélyegyenlõségi programja – jelentette be Czibere Károly, az Emberi Erõforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelõs államtitkára korábban.
Források feltétele

Jelezte: a korábbiakhoz képest nem csak az a feltétele a hazai és uniós fejlesztési források elérésének, hogy rendelkezzen ilyen programmal az önkormányzat, de folyamatosan figyelemmel kísérik, hogy a programok, amelyekhez az önkormányzatok forrást igényelnek, mennyire illeszkednek a helyi esélyegyenlõségi programokhoz.

Az önkormányzatok az esélyegyenlõségi programokban feltárták a célcsoportok (mélyszegénységben élõk, romák, gyerekek, nõk, idõsek, fogyatékossággal élõk) helyzetét, majd a helyi civil szervezetekkel, egyesületekkel, alapítványokkal együttmûködve célcsoportonként különbözõ intézkedési terveket dolgoztak ki.
Tartós munkahelyek

– Elõször megfogalmaztuk a problémákat, majd olyan célokat, cselekvési tervet, amelyek a szóban forgó közösségek mindennapi életét elõre viszik – mondta dr. Miluczky Attila, Egyek polgármestere. Hozzátette, a munkanélküliség óriási gond, ezért olyan pályázatokat, partnereket kutatnak fel, amelyek tartós munkahelyeket segítenek teremteni.

Bojt vezetõje is azt hangsúlyozta, hogy félõ, ha a közfoglalkoztatás véget ér, nem tudnak munkát teremteni. Pedig az önkormányzat szociális szövetkezetet is létrehozott, szinte valamennyi munkakeresõ megtalálta a helyét a közfoglalkoztatásban, így lett élhetõ a falu – mondta Vass Mária polgármester.

A programban 100 mentor, illetve asszisztens segítette a részt vevõ 3147 települést az esélyegyenlõségi programok elkészítésében, július közepéig 3078 település készítette el programját, 3008-at pedig már az önkormányzatok el is fogadtak. A programban egyelõre különbözõ okok miatt körülbelül 30 önkormányzat nem vett részt – például forráshiány okán, vagy azért, mert más okból nem kívánnak részt venni pályázatokon –, ám bármikor csatlakozhatnak és megalkothatják helyi esélyegyenlõségi programjukat a TKKI mentorinak segítségével.

Hozzászólások
Még nem érkezett hozzászólás ehhez a témához.
Hasonló hírek 
Kedvenc hírek
Ön még nem rakott semmit a kedvencek közé!