2024. május 1. Szerda, Fülöp, Jakab.
 
Globálisan kommunikálhatnak a kórházakForrás: richpoi.com
Utolsó módosítás: 2013-12-02 08:11:09
Egy új megoldásnak köszönhetõen lehetõvé vált, hogy a kórházak kapcsolatba léphessenek egymással és megoszthassák a betegek adatait, nem csupán az országhatárokon belül, hanem azokon kívül is.

Az osztrák kórházakban ugyan igen fejlett beteginformációs rendszer van, de ezeket úgy alakították ki, hogy csak nehezen tudnak kapcsolódni más egészségügyi intézmények hálózataihoz. További problémát jelent, hogy ezek az infrastruktúrák különböznek egymástól. A Cisco ezen a helyzeten szeretne változtatni és a Tiani "Spirit" céggel közösen megalkotott egy nemzetközi szabványon alapuló rendszert (Cisco Medical Data Exchange Solution (MDES)), amely lehetõvé teszi az egészségügyi adatok globális megosztását. "Az egészségügyi rendszerben egy új korszak elõtt állunk" - jelentette ki Achim Kaspar, a Cisco Ausztria vezetõje. Kaspar elmondta, hogy a kórházak közötti összetett adatcsere csak szabványosított hálózatokon keresztül lehetséges. Szlovéniában már mûködik egy sikeres referenciaprojekt, ott hat hónap alatt összesen 28 klinikát tudtak összekötni.

Az MDES segítségével a különbözõ rendszerek összekapcsolhatók, mivel az ágazat meghatározó szereplõi - az AGFA, a GE Healthcare és a többi cég - ellenõrzik, hogy a programjaik megfelelnek-e a nemzetközi szabványoknak. Akár 500 szoftverfejlesztõ is össze tud dolgozni, az egyes hálózatok jól megértik egymást. Az MDES biztosítja a helyi projektek integrálását. Thomas Schwab, a Cisco egészségügyi projektekért felelõs vezetõje elmondta, hogy a szabványosításnak köszönhetõen csökkenthetõk az egészségügyi szolgáltatási költségek.

Kaspar közölte, hogy a Cisco jelenleg Alsó-Ausztriában valósít meg egy projektet, amibe mind a 27 helyi kórházat vontak be. Az osztrák tartományban összesen négy különbözõ beteginformációs rendszert használnak és van egy adatközpont, amely az összes beteg információit tárolja. Mindegyik klinikán van egy router, amely a különbözõ fájlokat szabványosított formában továbbítja az adatközpontnak. A rendszer alkotóelemeit rendszeresen tesztelik. Ez a program csak a kezdet, hamarosan Felsõ-Ausztriában és Karintiában is hasonló projektet indítanak.

Hozzászólások
Még nem érkezett hozzászólás ehhez a témához.
Hasonló hírek 
Kedvenc hírek
Ön még nem rakott semmit a kedvencek közé!