2024. május 9. Csütörtök, Gergely.
 
Budapest tényleg olcsóForrás: index
Utolsó módosítás: 2016-03-22 14:38:22
Címkék: Bihari hírek
Több mint harminc éve készít jelentést az Economist Intelligence Unit a világ nagyvárosairól abból a szempontból, hogy hol mennyibe kerül az élet. A gyûjtés 133 várost tartalmaz, és jól megmutatja, melyek most a világ legdrágább és legolcsóbb pontjai. Budapest olcsónak számít, a 107. helyre került, írja a Vg.hu.

A lista egyébként New York költségeihez mérten rangsorolja az egyes városokat, az amerikai metropolisz költségeit veszi 100 egységnek. Így Szingapúr 116 pontot kapott, vagyis 16 százalékkal kerül többe a megélhetés ott, mint az Egyesült Államok legnagyobb városában. Budapest viszont csak 55 pontot ért el, vagyis: a magyar fõváros lakóinak alig felét kell költeniük, mint a New Yorkban élõknek.



A világ legdrágább helyeinek árai egyébként sok esetben magyar szemszögbõl nézve megfizethetetlenek. Így például a világelsõ Szingapúrban átszámítva 960 forint egy kiló kenyér.

Mivel a kutatás közel 400 termék, szolgáltatás árát, valamint a hétköznapokban felmerülõ egyéb költség mértékét vetette össze, így korántsem törvényszerû, hogy minden ott a legdrágább. Olyannyira nem, hogy az ázsiai városállam lakói a kenyér árát tekintve akár össze is tehetik a kezüket a szöulihoz képest. Dél-Korea fõvárosában ugyanis egy vekni átszámítva 3400 forint! De a tíz legdrágább várost nézve még a 6. Londonban sem futná túl sok pékárura magyar fizetésbõl: itt 660 forint a kenyér ára.

Más kérdés, hogy vannak olyan termékek is, amelyeket a magyar fogyasztók elirigyelhetnek a legdrágább városoktól is. Míg ugyan a hongkongiak fizetik az egyik legdrágább benzint (litere 500 forint), addig New Yorkban – ami a világ hetedik legdrágább városa – csak 180 forintot kérnek érte a kutakon, ami jó 130 forinttal olcsóbb a magyarnál.

Hozzászólások
Még nem érkezett hozzászólás ehhez a témához.
Hasonló hírek 
Kedvenc hírek
Ön még nem rakott semmit a kedvencek közé!