2024. április 28. Vasárnap, Valéria.

A bajnokság döntõjében a Mezei-Vill!Forrás: haon.hu
Utolsó módosítás: 2011-05-24 11:10:03
Futsal - A Mezei-Vill mindhárom találkozón legyõzte a Ferencváros gárdáját.

Bejutott a férfi élvonalbeli futsalbajnokság fináléjába a Mezei-Vill csapata, miután hétfõ este harmadszor is legyõzte a Ferencvárost az elõdöntõben. Ezúttal Berettyóújfaluban mérkõzött meg egymással a két együttes, és 6–4-

re nyertek Bacsó Richárd tanítványai.

2-2-vel fordulat a Mezei-Vill és az FTC

A Fradi már a meccs elején igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, hiszen ez volt az utolsó esélyük arra, hogy megakadályozzák a Mezei-Vill döntõbe jutását. Ennek ellenére az újfaluiak több helyzetet jegyezhettek az elsõ percekben, ezeket azonban nem sikerült értékesíteni. A másik oldalon viszont gólra váltotta Temesi a kínálkozó lehetõséget, így az FTC szerezte meg a vezetést. A vendégek folytatták a „tüzelést”, ám Pallai nagyszerûen helytállt a hazaiak kapujában, majd a félidõ második felében egyenlített a Mezei-Vill. Leo Mendes volt a gólszerzõ, aki öt perc múlva duplázott, ám Bita a játékrész végén még betalált a bihariak kapujába, így 2–2 volt az állás a szünetben. A félidõ krónikájához tartozik még egy sajnálatos esemény, Rábl sérülése.

Döntõben a Mezei-Vill

A pihenõ után még jobban rákapcsolt a hazai gárda, Lovas a huszonkettedik percben vezetést szerzett, majd Nagy István és Michelzinho is erdedményesnek bizonyult. A ferencvárosiak azonban nem adták fel a küzdelmet, Csopaki két góljával felzárkóztak. Egyenlíteni azonban nem tudtak, mert Lovas a hatodik MVFC-

találattal eldöntötte a mérkõzést. A Mezei-Vill 6–4-re nyert, s ez a siker azt jelenti, hogy Bacsó Richárd alakulata a döntõben küzdhet a végsõ gyõzelemért.
A másik ágon a Rába ETO 5–0-ra diadalmaskodott a Colorspectrum Aramis ellen, ám mivel a második összecsapást az utóbbi csapat nyerte meg, a párharc 2–1-re áll, s szükség lesz legalább még egy találkozóra. HBN