2024. május 30. Csütörtök, Janka, Zsanett.

Bihari sikerek a fekvenyomó országos bajnokságonForrás: haon.hu
Utolsó módosítás: 2012-05-03 10:42:32
2012. április 28-29. között Jánoshalmán rendezték meg az ifjúsági, junior és masters fekvenyomó magyar bajnokságot. A versenyen 17 klub 102 versenyzõje vett részt, melyen Hajdú-Bihar Megyét két egyesület képviselte, a Bihari Szabadidõ és Sportegyesület valamint a Darvasi Erõemelõ Sportegyesület.

A Bihari SE, mint az ország legeredményesebb utánpótlás bázisával rendelkezõ egyesülete igazolta ezt, mivel a junior korcsoportos csapatversenyt nagy fölénnyel megnyerte. Kiemelkedõ teljesítményt ért el Balibán Márk, aki a +120 kg-os kategóriában 220 kg-os teljesítménnyel megnyerte súlycsoportját, valamint az abszolút junior bajnoki címet is. Ugyancsak bajnoki címet szerzett a -53 kg-ban versenyzõ Mezõ Károly 95 kg-os teljesítménnyel, valamint a -66 kg-os súlycsoportban versenyzõ Makula Zoltán 150 kg-os teljesítménnyel. Zoltán ezzel az abszolút második helyezést érte el junior kategóriában. A dobogó harmadik fokára -53 kg-os súlycsoportban szereplõ Molnár Zsolt, és a -59 kg-os súlycsoportban szereplõ Mártavölgyi Zsolt állhatott fel. Pontszerzõ helyezést ért el Jakab János, aki a -74 kg-os súlycsoportban nyolcadik helyezést ért el. A másik bihari egyesület is remekül szerepelt, a masters -105 kg-os súlycsoportban Haraszti László 200 kg-ot teljesítve bajnoki címet szerzett. Ugyan csak a darvasi erõemelõk örülhettek az ifjúsági -66 kg-ban szereplõ Zsila Róbertnek, aki ifjúsági aranyérmet szerzett 130 kg-os teljesítménnyel, mellyel junior bronzérmet is szerzett. Börcsök Ferenc egyik legkönnyebbként a mezõnyben negyedikként végzett 95 kg-os teljesítménnyel a -59 kg-os súlycsoportban. Rimóczi Nándor súlycsoportváltás után a -74 kg-os mezõnyben indult és 130 kg-os teljesítményével hatodik helyezést ért el.